10 veturat luksoze të policisë në Dubai

Gjatë vizitës në Dubai turistët mahnitën me hotelet super-luksoze, ndërtesat e larta, fontanat, qedrat tregtare, ndërsa shpesh ju ikë një detaj po ashtu luksi, veturat që janë në shërbim të policisë së këtij vendi.

Për rendin dhe ligjin në Dubai kujdesen 15.000 forca policore, që mbulojnë një sipërfaqe prej 4.114 km katrorë dhe 2 milionë banorë – dhe gjatë kryerjes së punës së tyre ata ngasin vetura super të shtrenjta, siç janë Lamborghini apo Ferrari.

Kohë më parë ju kemi sjellë dy shkrime për salltanetin e Dubait, të cilat mund t’i gjeni duke klikuar mbi këto linqe: 15 gjëra që e bëjnë Dubain qytetin më madhështor në botë dhe Dubai – vendi i salltanetit – ndërsa galerinë e veturave të policisë së Dubait ua sjellim në vijim. /NGJYRA.COM/

10. Nissan GT-R

dubai Nissan-GT-R

9. Ferrari FF

dubai Ferrari-FF

8. Audi R8 V10

dubai Audi-R8

7. Mercedes-Benz Brabus G 700

dubai Mercedes-Benz-Brabus-G-700

6. Aston Martin One-77

dubai Aston-Martin-One-77

5. Mercedes-Benz SLS AMG

dubai Mercedes-Benz-SLS-AMG

4. Bentley Continental GT

dubai Bentley-Continental-GT

3. McLaren MP4-12C

dubai McLaren-MP4-12C

2. Lamborghini Aventador

dubai Lamborghini-Aventador

1. Bugatti Veyron

dubai Bugatti-Veyron

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply