Balazs – hamshori që “rrëzoi” shumë të famshme

Personat e famshëm jemi mësuar t’i shohim shpesh në lidhje me persona gjithashtu të famshëm. Por, edhe në këtë përbërje ka përjashtime.

Madje, një përjashtim është shumë i veçantë. Ai është Andre Balazs, pronar i “Andre Balazs Properties” që në pronësi ka shumë hotele e prona të ndryshme në mbarë SHBA-të.

Balazs është një “djalosh” beqar, 57-vjeç, i cili prapa vetes ka një listë të gjatë të të dashurave të famshme.

balazs - uma

Pasaniku amerikan lidhjet e tij me femrat VIP i nisi më 2004 me aktoren e famshme Uma Thurman. Lidhja e tyre zgjati deri më 2007 kur përfundimisht i thanë lamtumirë njëri-tjetrit.

balazs - chelsea

Si duket, Balazs u mësua më jetën prej një të famshmi dhe kështu nisi sërish një lidhje me një tjetër femër të famshme. Kësaj radhe me shoqen e Jennifer Aniston, Chelsea Handler, më 2011. Lidhja e tyre u përshkua me ndarje e bashkime të shpeshta, derisa nuk i dhanë fund përfundimisht më 2013.

balazs - renee

Por, lista e të dashurave të tij të famshme nuk përfundon këtu. Balazs thuhet të ketë qenë në lidhje edhe me dy prej aktoreve shumë të famshme, Renee Zellweger e Sharon Stone. Kjo informatë ka qarkulluar vazhdimisht si thashetheme, mirëpo asnjëherë nuk është mohuar nga ‘subjektet’ në fjalë.

balazs - cameron

Veç tyre, Balazs raportohet të ketë pasur një lidhje romantike edhe me bukuroshen tjetër holivudiane, Cameron Diaz, sikurse edhe me rokeren Courtney Love.

balazs-naomi

E në këtë listë të të dashurave të tij të famshme nuk bën assesi të harrojmë edhe dy bukuroshet tjera të modës, Daphne Guinness dhe Naomi Campbell.

balazs - katie

Para se të bënte bujë perandoria e tij hoteliere dhe ajo e restoranteve, në vitet e 80-ta – aktualisht ka tetë hotele nëpër botë të frekuentuara nga shumë të famshëm – Balazs ka qenë i martuar me trashëgimtaren e agjencisë së modeleve “Eileen Ford”, Katie Ford, lidhje e cila përfundoi më kur Balazs nisi lidhjen me Thurmanin, ani pse ende ishte i martuar.

balazs - kylie

E tash, kur Balazs u mendua se do i linte rehat të famshmet, ai ia ka vënë syrin Kylie Minguet, bukuroshes australiane, që, megjithëse 46-vjeçe, me sharmin dhe bukurinë e saj vazhdon të reflektojë pozitivisht ngado që shfaqet. /NGJYRA.COM/

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply