Edi Rama

Aleksandër Vuçiq është kryeministri i parë serb që shkeli në Shqipëri – ku u takua me homologun e tij, Edi Rama.  Ky i fundit ka deklaruar se dy shtetet mund të bëjnë për Ballkanin atë që kanë bërë Franca dhe Gjermania për Evropën pas Luftës së Dytë Botërore.

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply