Flokë të thinjura, ja formula magjike e eliminimit të tyre (Video)

Largoni thinjat me këtë recetë të thjeshtë dhe të lirë

Dëshironi që flokët tuaj të thinjur ta kenë përsëri shkëlqimin dhe ngjyrën e vet natyrale dhe në të njejtën kohë t’i forconi edhe rrënjët e flokut?

Kjo recetë është super efektive sepse do ta ushqejë edhe lëkurën e kokës, rrënjët e flokut dhe do të jetë çështje e shkurtë kohe deri në rezultate.

Kjo recetë është e lirë dhe lehtë e realizueshme dhe me çmim të lirë.

Këto përbërës duhen:
Aloe vera xhel
Kapsula me vitamin E

Përgatitja:

  • Me një tas të pastër hedhim dy lugë aloe vera xhel
  • Shtojmë një kapsulle Vitamin E – të cilën së pari e shpërbëjmë
  • I përziejmë mirë këto dy përbërës deri sa të bëhet si krem i qëndrueshëm
  • Këtë krem të përfituar e aplikojmë në flokët tona, në rrënjët e flokëve tona duke e masazhuar dhe kokën, Nevojiten 4-5 minuta ta mbani që kjo të absorbohet ne lëkura.
  • Preferohet ta mbani tërë natën
  • Pastrojeni kokën në mëngjes

Aloe Vera përmban enzime poteolytike, që regjenerojnë qelizat e vdekura, por gjithashtu vepron edhe si kondicioner duke bërë flokët tuaj më të butë dhe më me shkëlqim. /Ngjyra

Artikuj që mund t\'iu interesojnë