Kabashi, aktori më i mirë në AFF

Edhe një lajm i mrekullueshëm për kinematografinë kosovare. Aktori kosovar, Astrit Kabashi që ka rolin kryesor në filmin “Babai”, me regji të Visar Morinës është shpërblyer me çmimin aktori më i mirë në edicionin e 28-të të Angers Film Festival, që mbahet në Francë, transmeton KultPlus.Filmi “Babai”, që rrëfimin e ka të vendosur në vitet e 90-ta në Kosovë, tashmë është prezantuar në shumë festivale dhe ka marë shumë çmime ndërkombëtare.

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply