Recep Tayyip Erdogan

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, thotë se vendi i tij “nuk mund të lejoj” që aeroplanët luftarakë rusë ta dhunojnë hapësirën ajrore përgjatë kufirit me Sirinë, dhe ka tërhequr vërejtjen se “një sulm kundër Turqisë do të thotë sulm kundër NATO-s”.

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply