Sigurimi i kufijve

Kancelarja gjermane ka bërë thirrje për sigurimin e kufirit të Shqipërisë dhe Maqedonisë me Greqinë, për të penguar hyrjen e emigrantëve të paligjshëm. Deklarata e saj u bë gjatë konferencës së përbashkët me Sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së, Ban Ki-Mun, ku në fokus të bisedimeve ishte menaxhimi i krizës së refugjatëve. Merkel theksoi se për të tejkaluar krizën është shumë e nevojshme që të ketë bashkëpunim midis Turqisë dhe vendeve evropiane, raporton Shekulli.

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply