18 çifte të famshme që – ndoshta keni harruar se – dikur ishin bashkë

Nuk do mend se çdo vit vërshohemi me lajme për martesat, fejesat dhe divorcet (apo ribashkimet) e yjeve të shoubiznesit… madje aq të shpeshta janë këto lajme sa që, vështirë është të mbashë në mend se kush më kë është në lidhje të dashurisë…

Marrë parasysh këtë fakt – a do të mund të ishit në gjendje të kujtonit se cilat yje të shoubiznesit kanë qenë në lidhje dashurie shumë vjet më parë?

Më anë të një fotogalerie do të përpiqemi t’ua rifreskojmë kujtesën.. dhe t’ju përmendim disa nga çiftet më të famshme të shuobiznesit që dikur kanë dominuar kryetitujt e lajmeve rozë, e që sot – vështirë se mund ta kujtojë dikush se ata kanë qenë në lidhje me njëri tjetrin.

Por, të shkojmë me radhë dhe t’i prezantojmë këto çifte një nga një, ndërsa brenda kllapave dhe vitin kur është realizuar fotografia e tyre. (Foto: Getty Images/AP). /NGJYRA.COM/

cifti fama1

1. Richard Gere dhe Cindy Crawford, dikur ishin çift shumë i famshëm. (1988)

cifti fama2

2. Pamela Anderson adhe Kid Rock gjatë martesës në Saint-Tropez. (2006)

cifti fama3

3. Bradley Cooper dhe gruaja e tij e dikurshme Jennifer Esposito. (2006)

cifti fama4

4. Brooke Shields dhe Andre Agassi, një çift po ashtu shumë i famshëm dikur. (1994)

cifti fama 5

5. George Clooney me ish-bashkëshortn Talia Balsam. (1990)

cifti fama6

6. Julia Roberts dhe burri i saj i parë, Lyle Lovett. (1993)

cifti fama7

7. Lenny Kravitz-Lisa Bonet, si dhe foshnja Zoe Kravitz. (1989)

cifti fama8

8. Drew Barrymore dhe Tom Green, ishin të martuar 163 ditë. (2000)

cifti fama9

9. Uma Thurman dhe Gary Oldman. (1992)

cifti fama10

10. Nicolas Cage dhe gruaja e tij e dytë, Lisa Marie Presley. (2001)

cifti fama11

11. Aktorja e famshme Halle Berry dhe bejzbollisti David Justice. (1995)

cifti fama12

12. Angelina Jolie dikur ishte e martuar me Jonny Lee Miller. (1998)

cifti fama13

13. Jennifer Garner dhe Scott Foley. Një martesë e saj para Affleckut. (2002)

cifti fama14

14. Tom Cruise me gruan e tij të parë, Mimi Rogers. (1989)

cifti fama15

15. Gregg Allman dhe Cher – një martesë që zgjati vetëm 9 ditë. (1977)

cifti fama16

16. Madonna dhe Sean Penn, bënin bujë të madhe mediale dikur. (1986)

cifti fama17

17. Një çift zhgënjyes, Dennis Rodman dhe Carmen Electra. (1999)

cifti fama18

18. Mario Lopez dhe Ali Landry – as këta nuk e patën gjatë si çift. (2002)

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply