E pabesueshme – këta të famshëm janë të së njëjtës moshë

A ju ka rastisur ndonjëherë të takoni ndonjë person në të 40-tat që duket sikur të ishte 20-vjeç, ose anasjelltas? Natyrisht se po – sepse, disa njerëz duken më të vjetër apo më të rinj se sa që në të vërtetë tregon mosha e tyre reale.

Nuk dihet saktë nëse bëhet fjalë për gjene, për jetën e lumtur, për kujdesin ndaj fizikusit, apo ndonjë arsye tjetër, por, sidoqoftë, shembujt të tillë nuk janë të paktë.

Çudia bëhet edhe më e madhe kur krahason dy persona të së njëjtës moshë që për nga pamja nuk duken fare si moshatarë.

Mund të mendoni se po e teprojmë… por, prisni pak. Shikojini shembujt që ju sjellim në vijim – ku kemi krahasuar çifte moshatarësh nga bota e të famshmëve. E pabesueshme, apo jo? /NGJYRA.COM/

1. Jim Parsons dhe Andrew Lincoln, 1973

mosha vip vip 001

2. Alison Brie dhe Bridget Regan, 1982

mosha vip vip 002

3. Nick Offerman dhe Nikolaj Coster-Waldau, 1970

mosha vip vip 003

4. Keanu Reeves dhe Nicolas Cage, 1964

mosha vip vip 004

5. Michael Cera dhe Hafthór Júlíus Björnsson, 1988

mosha vip vip 005

6. Kristin Cavallari dhe Shay Mitchell, 1987

mosha vip vip 006

7. Jared Leto dhe Martin Freeman, 1971

mosha vip vip 007

8. Liam Hemsworth dhe Thomas Brodie-Sangster, 1990

mosha vip vip 008

9. Sarah Hyland dhe Jennifer Lawrence, 1990

mosha vip vip 009

10. Idris Elba dhe John Cho, 1972

mosha vip vip 010

11. Danny Pudi dhe Chris O’Dowd, 1979

mosha vip vip 011

12. Russell Crowe dhe Rob Lowe, 1964

mosha vip vip 012

13. Keira Knightley dhe Carly Rae Jepsen, 1985

mosha vip vip 013

14. Robin Wright dhe Halle Berry, 1966

mosha vip vip 014

15. Chris Evans dhe Elijah Wood, 1981

mosha vip vip 015

16. Barkhad Abdi dhe Dave Franco, 1985

mosha vip vip 016

17. Kate Upton dhe Selena Gomez, 1992

mosha vip vip 017

18. Chuck Norris dhe Michael Gambon, 1940 

mosha vip vip 018

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply