Ju kthejmë në kohën kur VIP-at ishin njerëz “normalë”

Jeta e personave të famshëm nuk është më si dikur. Shumë kohë më parë, edhe të famshmit ishin njerëz sikur ne – bënin jetë të shkujdesur, visheshin fare thjeshtë, dhe mbanin sekret jetën e tyre private.

Sot ndërkaq, në kohën e Kardashianëve, jeta e tyre private, sikur dhe ajo profesionale, janë në qendër të vëmendjes – sidomos të mediave rozë. Madje, mund të thuhet se, janë vetë yjet ata/ato që imponojnë storiet për jetën e tyre private, sidomos nëpërmjet internetit, respektivisht rrjeteve sociale.

Megjithatë, shumëkush me nostalgji kujton kohët e dikurshme (vintage), kur yjet ishin më natyralë. Andaj, në vijim ju sjellim 23 fotografi të rralla VIP-ave që do t’ju kthejnë në kohë të vjetra e të mira – kur dihej fare pak për jetën e tyre private, dhe kur nuk ekzistonte Photoshopi – dhe programet e ngjajshme për modifikimin e fotografive.

Sa të bukura ishin ato momente kur yjet e famshme e jetonin jetën e tyre të thjeshtë, larg vëmendjes së publikut, apo dhe kur fotografitë e tyre nuk ishin të ritushuara, mund të shihni në foto-galerinë që ua sjellim në vijim. /NGJYRA.COM/

1. Bob Marley duke luajtur ping pong

vip normale 00001

2. Matthew Perry dhe Jennifer Aniston të gatshëm t’ua mësojnë Microsoft Windows-in

vip normale 00002

3. Elton John bëhet gati të hipën në aeroplanin e tij

vip normale 00003

4. Leonardo Dicaprio çdoherë dukej tip i fortë

vip normale 00004

5. Vanessa Hudgens me familjen e saj para se të bëhej e famshme

vip normale 00005

6. Demi Moore me vajzën e saj Rumer Willis

vip normale 00006

7. Pak “baby-face” por gjithsesi i pashëm, Johnny Depp

vip normale 00007

8. Sarah Jessica Parker dhe Ray Bolger duke buzëqeshur për Ditën e Falënderimeve, 1979

vip normale 00008

9. John Lennon duke u kënaqur me pijen e tij

vip normale 00009

10. Steve-O takon Tommy Lee-n

vip normale 00010

11. Kate Hudson e buzëqeshur me nënën Goldie Hawn

vip normale 00011

12. Jude Law me ombrellën e tij interesante

vip normale 00012

13. Marilyn Monroe tregon dashurinë e saj ndaj presidentit Abraham Lincoln

vip normale 00013

14. Christina Hendricks nuk ka qenë çdoherë një flokëkuqe, por gjithsesi ishte seksi

vip normale 00014

15. Julia Roberts në qytet, bashkë me aktoren Laura San Giacomo, gjatë xhirimeve të filmit “Pretty Woman”

vip normale 00015

16. Një moment qetësie i Chris Farley-t

vip normale 00016

17. Hugh Laurie përgatit pijen për shikun e tij Stephan Fry

vip normale 00017

18. Gjeniu Andy Warhol shikon fotografitë

vip normale 00018

19. Marlon Brando i pashëm gjatë një shëtitje të zakonshme

vip normale 00019

20. Audrey Hepburn e re, e rrethuar nga përcjellësit

vip normale 00020

21. Elizabeth Taylor dhe Richard Burton në Aeroportin Heathrow

vip normale 00021

22. Woody Allen dhe Michael Jackson gjatë një argëtimi të përbashkët

vip normale 00022

23. Sir Ian McKellen para se të bëhej i famshëm me rolin Gandalf

vip normale 00023

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply