Kim, rruga drejt famës

[break] [break_title] 1980| Kim bebe [/break_title]

time kim 0

Kris Jenner dhe Robert Kardashian, mirëpresin lindjen e vajzës së tyre Kim, më 21 tetor 1980.

[/break] [break] [break_title] 80-ta| Koha e përkëdheljes [/break_title]

time kim 1

Bebja Kim Kardashian dhe gjyshja e saj, të cilën e quante “Nana”, kënaqen gjatë pastrimit në banjë.

[/break] [break] [break_title] 80-ta| Nëna dhe e bija [/break_title]

time kim 2

Kim duket një çupëz shumë e dashur në përqafimin e nënës, Kris Jenner.

[/break] [break] [break_title] 80-ta| Vajza e babit [/break_title]

time kim 3

Kim pranë babait Robert Kardashian, i cili vdiq në vitin 2003.

[/break] [break] [break_title] 80-ta| Koha për not [/break_title]

time kim 4

Kim dhe motra e saj, Kourtney Kardashian, të lumtura drejt pishinës.

[/break] [break] [break_title] 80-ta| Festimi i ditëlindjesrë [/break_title]

time kim 5

Kimit i pëlqen tretmani në ditën e saj të veçantë. Por edhe të shijojë tortën e ditëlindjes me këtë rast.

[/break] [break] [break_title] 80-ta| Futbolliste [/break_title]

time kim 6

Një yll në ngritje pozon në fanellë futbolli.

[/break] [break] [break_title] 80-ta| Drejt famës familjare [/break_title]

time kim 7

Kim dhe Kourtney të veshura me fanella me mbishkrim – shkronjën K.

[/break] [break] [break_title] 1993| Fëmijë të lumtur [/break_title]

time kim 8

Në moshën tinejxhere, 13-vjeçare, Kim dhe Nicole Richie, ende të padjallëzuara.

[/break] [break] [break_title] 90-ta| Familja [/break_title]

time kim 9

Kim bashkë me motrat e saj, babain, dhe vëllain Rob Kardashian, në një foto familjare.

[/break] [break] [break_title] 2000| Dashuria e dështuar [/break_title]

time kim 10

Në vitin 2000, Kim si 19-vjeçare kishte filluar një lidhje dashurie, që u kurorëzua me martesë, me producentin muzikor Damon Thomas, mirëpo çifti u nda katër vjet më vonë.

[/break] [break] [break_title] 2007| Në shoun televiziv [/break_title]

time kim 11

Kim dhe familja e saj karizmatike filluan një shou televiziv shumë të popullarizuar “Keeping Up with the Kardashians”, në tetor të vitit 2007.

[/break] [break] [break_title] 2007| Në ballinën e famës, Playboy [/break_title]

27922_12_07_Mag_Cover.indd

Fama e Kimit u bë edhe më e madhe kur, në dhjetor të vitit 2007, doli në ballinën e revistës për meshkuj Playboy, ndërsa po këtë vit ishte shfaqur edhe video-kaseta ku ajo bën seks me të dashurin e saj Ray J (në vitin 2003), që u perhap me shpejtësi në internet.

[/break] [break] [break_title] 2011| Edhe një dashuri e dështuar [/break_title]

time kim 13

Starleta Kim u martua me yllin e NBA, basketbollistin Kris Humphries, në gusht të vitit 2011. Megjithatë, martesa e tyre zgjati vetëm 72 ditë – kur edhe u nënshkrua divorci.

[/break] [break] [break_title] 2012| Ditët e lumtura [/break_title]

time kim 14

Në prill të vitit 2012, Kim doli për herë të parë publikisht me një të dashur të ri, dhe ai ishte shoku i saj i kahmotshëm, reperi  Kanye West. Në dhjetor të vitit 2012, West, gjatë një koncerti në Atlantic City, në dhjetor të vitit 2012, bëri të ditur publikisht se Kim është shtatzënë dhe se janë në pritje të lindjes të fëmijës së tyre të parë.

[/break] [break] [break_title] 2013| Pika kulminante [/break_title]

time kim 16

Starleta shtatzënë, në shkurt të vitit 2013 ka pozuar nudo bashkë me Kanyen për revistën “L’Officiel Hommes”. Disa muaj më vonë, në qershor, Kim dhe Kanye u bënë prindër të vajzës që lindi starleta, të cilën e pagëzuan me emrin North West.

[/break] [break] [break_title] 2013|Bling bling [/break_title]

time kim 18

Në tetor të vitit 2013, Kim mori një dhuratë të mahnitshme për ditëlindje, kur i dashuri i saj, reperi Kanye West, i bëri propozimin për martesë me një unazë 15-karatëshe të Lorraine Schwartz.

[/break] [break] [break_title] 2014|Martesa [/break_title]

time kim 19

Kim Kardashian dhe Kanye West u martuan më 24 maj 2014 në Firencë të Italisë.

/© NGJYRA.COM/  

[/break]

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply