10 gjokset më të bukura të showbizit shqiptar

Ditë më parë përzgjodhem për ju nëntë prapanicat më të ‘theksuara’ shqiptare, ndërsa tani radhën e ka një aset tjetër të cilin yjet e shoubiznesit nuk përtojnë ta shfaqin para objektivit të foto-aparatëve dhe para kamerave – GJOKSI.

Në vijim do t’ju sjellim 10 femrat VIP me gjoksin më të bëshëm, pa hyrë në detaje se kush çka ka korrigjuar me operacione plastike – ngase informatat mungojnë apo vështirë pranohen nga ‘pala e korrigjuar’ VIP.

Edhe në këtë rast, përzgjedhja mund të jetë subjektive, por është e bazuar në vlerësimet që u janë bërë asetit në fjalë të VIP-ave – në fotografitë e publikuara, video-spotet apo paraqitjet tjera publike.

Kuptohet, rangimi mund të jetë i ndikuar edhe nga fakti se disa yje tona të shoubizit më shumë njihen për ekspozimin e aseteve trupore sesa për vlerën artistike që kultivojnë… Megjithatë, të mos paragjykojmë….  Në vijim lista:

gjoksi cili

1. Padyshim se një prej këngëtareve me gjoksin më të madh (thuhet natyral) është Çiljeta Xhilaga. Është e pakonkurrencë në këtë kategori.

gjoksi zajmina

2. Stafi editorial Ngjyra.com ka vendosur që, vendin e dytë, ‘me vota të fshehta’, t’ia dhurojë këngëtares/modeles Zajmina Vasjari. Nuk ka nevojë të arsyetohemi ndoshta!

gjoksi bleona

3. Vendin e tretë ia kemi dhuruar Bleona Qerretit, e cila veç tjerash, nuk përton ta ekspozojë gjoksin asnjëherë.

gjoksi genta

4. Për çudinë e disave, vendin e katërt e ka zënë Genta Ismajli. Jemi duke e hetuar këtë rast.

gjoksi shkendije

5. Top pesëshen e përmbyll e bollshmja Shkëndije Mujaj, e cila nuk dihet saktësisht se me çfarë merret dhe cilat vlera artistike përfaqëson.

gjoksi-arta

6. Këtë pozitë ia kemi dhënë këngëtares që ka ndryshuar disa zhanre, nga pop në tallava, Arta Bajrami.

gjoksi nora

7. Në vendin e shtatë është radhitur e porsamartuara, Nora Istrefi, e cila, edhe pse ka humbur në peshë goxha shumë qysh nga debutimi i saj në botën muzikore, ende mban linja të mira trupore.

gjoksi fjolla

8. Fjolla Morinën e kemi pozicionuar në vendin e tetë për shkak se ende nuk e ka arritur famën e duhur rreth këtij aseti sikur koleget e saja, ani pse ka gjoks të bëshëm (gojëkëqinjët thonë, falë intervenimeve kirurgjike).

gjoksi rita

9. Në këtë listë e kemi futur edhe të famshmen tonë që vepron në Britani të Madhe, Rita Ora, pasi që me gjoksin që e ka është mëkat ta lëmë jashtë.

gjoksi luana 2

10. Këtë top-10-she e përmbyll Luana Vjollca, e cila ka linja marramendëse trupore, megjithëse jo në përmasa të Çiljetës apo Shkëndijes. /© NGJYRA.COM/   

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply