10 VIP-at që folën kundër homoseksualitetit

Megjithëse një numër i madh i të famshmëve kanë dalë në mbrojtje të të drejtave të homoseksualëve dhe kanë përqafuar martesat mes gjinisë së njëjtë, disa prej tyre nuk e kanë kuptuar ende në tërësi këtë “të drejtë njerëzore”.

Për vite të tëra, emra të mëdhenj Hollywoodi kanë bërë komente injorante e të pandershme në lidhje me komunitetin “gay” – ndonjëherë me seriozitet, e ndonjëherë vetëm për t’i bërë të qeshin të tjerët.

Zakonisht ata kërkojnë falje, por ka disa prej tyre që thëniet e tyre i kanë menduar gjerë e gjatë dhe nuk i kanë rënë pishman.

Në vijim ju sjellim 10 të famshëm që kanë folur kundër homoseksualitetit dhe janë kritikuar verbalist nga pjesa tjetër e botës më tolerante. /NGJYRA.COM/

1PHIL ROBERTSON

Ylli i serisë televizive “Duck Dynasty”, Phil Robertson

2ISAIAH WASHINGTON

Ish-ylli i “Grey’s Anatomy”, Isaiah Washington

3KIRK CAMERON

Aktori amerikan, Kirk Cameron

4JUAN PABLO GALAVIS

Futbollisti venezuelas, i lindur në Amerikë, Juan Pablo Galavis

5PARIS HILTON

Pasanikja Paris Hilton

6TRACY MORGAN

Aktori komik, Tracy Morgan

7BLAKE SHELTON

Këngëtari amerikan i muzikës kantri, Blake Shelton

8CHRIS BROWN

Ish i dashuri i Rihannas, reperi Chris Brown

9mel gibson

Aktori i mirënjohur, Mel Gibson

10DrLauraSchlessinger

Shkrimtarja dhe udhëheqësja e një emisioni të një radioje amerikane, Dr. Laura Schlessinger

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply