Al Nusra

Grupi militant sirian, Al Nusra, i ka denoncuar sulmet ajrore, të udhëhequra nga SHBA-të, si “luftë kundër Islamit”. Grupi i lidhur me Al Kaidën u ka bërë thirrje xhihadistëve që të sulmojnë vendet e përfshira perëndimore dhe arabe.

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply