Angela Merkel

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, mund të fitojë sivjet Çmimin Nobel për Paqe, raporton gazeta me ndikim Bild.“Arsyet: Veprimet e saj në krizën në Ukrainë dhe politikat e saj për refugjatë”, shkruan gazeta.Këtë vit, janë propozuar 276 personalitete për Çmimin Nobel për Paqe.

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply