Femra shqiptare, e treta në botë për nga bukuria

Bota është e mbushur me femra të bukura. Pavarësisht kombësisë së tyre. Bukuria definohet ndryshe-ndryshe në të gjitha qoshet e botës. Por, çfarë e bën një femër të bukur? Sipas shkencës, ka të bëjë shumë me proporcionet dhe me simetrinë.

Ueb-faqja “Fabvana” ka bërë një përzgjedhje të top 10 femrave më të bukura në botë, bazuar në kombësi. Në këtë listë, vendin e tretë e zë Shqipëria, ndërsa “përfaqësohet” nga bukuroshja shqiptare që jeton në SHBA, Vildane Zeneli.

Vildanja më 2009 ishte shpallur Miss Kosova ndërsa po atë vit, ajo fitoi garën e Miss Diaspora Models International.

Ajo sot është fytyra reklamuese e dëgjueseve të reperit të famshëm, “Beats by Dre”, ndërsa në të njëjtën kohë është modele edhe e agjencisë së famshme, “Ford Model”.

T’i shohim me radhë se cilat femra “Fabvana” i konsideron si më të bukurat e rruzullit tokësor. /NGJYRA.COM/

10bullgaria

10. Bullgaria

9australia

9. Australia

8japonia

8. Japonia

7kanada

7. Kanadaja

6shba

6. SHBA

5spanja

5. Spanja

4kolumbia

4. Kolumbia

3shqiperia

3. Shqipëria

2rusia

2. Rusia

1brazili

1 .Brazili

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply