Të famshmit që braktisën shkollën e mesme

Kohë më parë kemi shkruar për të famshmit e kinematografisë që nuk kanë fakultet të kryer – e që, megjithatë, kanë arritur të bëjnë karrierë të bujshme në Hollywood. Ndërkaq sot, po ju prezantojmë katër të famshëm – të cilët po ashtu kanë bërë emër në kinematografi, por – të cilët kanë përtuar të kryjnë shkollën e mesme e lërë më fakultetin.

 Jim Carrey

shkolla carrey1

I rritur në një familje të varfër, Jim Carrey braktisi shkollën e mesme në moshën 16-vjeçare për të punuar dhe fituar para që i duheshin për nënën e tij të sëmurë. Megjithatë, duket se Carrey ka lindur me fat, sepse shumë shpejt ai u bë një prej njerëzve me të suksesshëm dhe më të pëlqyer në Hollywood.

Cameron Diaz

shkolla diaz2

Mu sikurse Jim Carrey, Cameron Diaz po ashtu e braktisi shkollën e mesme kur ishte në moshën 16-vjeçe. Ajo më pastaj filloi karrierën si modele prej nga u hodh në botën e kinematografisë. Për ironi të fatit, në filmin e saj të parë “The Mask”, ajo luan bashkë me Jim Carreyn.

Tom Cruise

shkolla cruise3

Tom Cruise qysh në moshën 14-vjeçare e la shkollën e mesme. Është interesant fakti se para se të largohej nga shkolla ai donte të bëhej prift  – por, për fatin e adhuruesve të tij, ai ndërroi mendje dhe u bë aktor.

Robert Downey Jr.

shkolla Downey4

Ylli i filmit, “The Iron Man”, Robert Downey Jr. e braktisi shkollën në moshën 16-vjeçare. Ai u largua nga Santa Monica të Kalifornisë drejt New Yorkut për të ndjekur karrierën prej aktori. /NGJYRA.COM/

Nga rubrika po ashtu veçojmë:

Top 25 vendet më të çuditshme ku të famshmit kanë bërë seks http://goo.gl/PAaczN

10 aktoret më të pasura të pornografisë http://goo.gl/eUHo22

Top-lista e këmbëve më të bukura të VIP-ave http://goo.gl/31pnX8

Top 9 prapanicat shqiptare http://goo.gl/mbVgYQ

10 gjokset më të bukura të showbizit shqiptar http://goo.gl/onFNFX

7 çiftet që ndahen e pajtohen vazhdimisht http://goo.gl/jKv1Pa

Të famshmit që u konvertuan në Islam http://goo.gl/VbZUMc

Aktorët që mund edhe të këndojnë… http://goo.gl/dXE93K

Porno-yjet me diploma http://goo.gl/SzSqBK

Këngëtaret tona me këmbët më hot http://goo.gl/ZdpP90

Balazs – hamshori që “rrëzoi” shumë të famshme http://goo.gl/hzcmPm

Me çfarë janë marrë yjet para se të bëheshin të famshëm? http://goo.gl/DOdsN2

Martesat më të shtrenjta të njerëzve të famshëm http://goo.gl/h0p5gM

Të famshmit në moshën e adoleshencës! Do t’i njihnit? http://goo.gl/ewJ5Ec

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply