Ja si i shpenzojnë paratë e tyre milionerët në Dubai

Nëse keni miliona dollarë dhe dëshironi t’i shpenzoni ato duke i ndjekur garat e deveve që drejtohen nga robotët, duke lundruar me makina mbi ujë, duke ngrënë ëmbëlsira prej ari… dhe gjëra të tilla të çmendura, atëherë patjetër duhet të shkoni në Dubai – qytetin më të populluar në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Qyteti i Dubait njihet si qytet i luksit të paparë, sallatanetit të skajshëm – luks që shpeshherë di të kalojë dhe në “çmenduri” – siç janë psh. makinat prej ari apo ato të stolisura me diamantë.

Sidoqoftë, Dubai është vend ideal për një numër të njerëzve të pasur, që preferojnë të jetojnë në luks të paparë diku tjetër në botë.

Ndërkaq, për të kuptuar se si i shpenzojnë milionerët paratë e tyre në Dubai – shikojeni fotogalerinë që ua sjellim në vijim. /NGJYRA.COM/

Nëse dëshiron të dukesh i madh në rrugët e Dubait – atëherë, duhet të dukesh kësisoj.

duba duba 00001

Ose, ndoshta me një Mercedes të praruar në ar të bardhë.

duba duba 00002

Një latte luksi, duket kësisoj.

duba duba 00003

Ndoshta, preferoni të qëndroni në hotelin Atlantis, një prej hoteleve më të shtrenjta në botë, i ndërtuar mbi ishujt artificial.

duba duba 00004

E nëse kyçeni në trafikun e Dubait, ai mund të duket edhe kësisoj.

duba duba 00005

Në rrugë mund të bisedoni me policë që ngasin Lamborghini.

duba duba 00006

Apo, ndoshta preferoni të voziteni në taxi Bugati.

duba duba 00007

Dhe, pastaj të tërhiqni para nga bankomati prej ari.

duba duba 00008

Do t’ju nevojiten ca para edhe kur të dilni në shoping.

duba duba 00009

Natyrisht, në Dubai do të keni nevojë edhe për një celular super të shtrenjtë.

duba duba 00010

Edhe futbollin e tavolinës do të mund ta luani në tavolina prej arit.

duba duba 00011

Nëse qëndroni në hotelin Burj Al Arab, do të pajiseni me iPad të praruar në ari 24-karatësh.

duba duba 00012

Pastaj mund të vizitoni Kopshtin e Mrekullisë në Dubai, që është kopshti më i madh i luleve në botë.

duba duba 00013

Ndërkaq, çitah (cheetah) mund t’ju shoqërojë derisa ju të shkruani mesazhe në telefon.

duba duba 00014

Si ju duket një lojë tenisi në qiell (në maje të hotelit)?

duba duba 00015

Në Dubai shumë gjëra janë dopio.

duba duba 00016

Dëshironi të shijoni një ëmbëlsirë unikate? Atëherë, një të tillë – nga ari 23-karatësh – mund ta porosisni në “The Bloomsbury Cupcake Shop” në Dubai Mall.

duba duba 00017

Uau! Këtë nuk ia preferojmë secilit milioner.

duba duba 00018

Në Dubai mund të vizitoni qendrën më të madhe tregtare në botë (bazuar në sipërfaqe).

duba duba 00019

Luani mund t’ju shoqërojë në varkë.

duba duba 00020

A do t’ju pëlqente një garë e deveve që drejtohen nga robotët?

duba duba 00021

Apo ndoshta një vizitë në Palm Islands, ishujt në formë të drurit të palmës, të mbushur me shtëpitë luksoze.

duba duba 00022

Por, si të shkoni aty? Me një makinë të stilit të James Bondit, e cila mund edhe të lundrojë.

duba duba 00023

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply