Një shtëpi që mund t’ju magjepsë

E ideuar si një shtëpi vikendi spektakolare për një çift të ri bashkëshortor, vila Punta La Casa  në Meksikë dallon shumë nga stereotipat tradicionale të rregullimit të interierit – ndërsa për pamjen e saj është përkujdesur studioja arkitektonike Elias Rizo Arquitectos.

Punta La Casa 1

Ekipi projektues ka bashkëpunuar ngushtë me pronarët e kësaj vile super-luksoze – për të krijuar kështu një hapësirë banuese që dëshmon veçantinë e pronarëve të saj.

Shtëpia është ndërtuar në Punta Mita të Meksikës, vetëm disa hapa larg plazhit dhe oqeanit, ndërsa përfaqëson më se miri luksin bashkëkohor të rrethuar me natyrën e virgjër.

Punta La Casa 16

Kjo shtëpi vikendi ka vërtetë shumë hapësirë për të jetuar në të vetëm dy persona – por, i gjithë projekti është i ndarë në tri pjesë, tematik, qëllimor dhe të veçantë. /NGJYRA.COM/

Punta La Casa 3 Punta La Casa 13 Punta La Casa 12 Punta La Casa 11 Punta La Casa 10 Punta La Casa 9 Punta La Casa 8 Punta La Casa 7 Punta La Casa 5 Punta La Casa 15 Punta La Casa 14 Punta La Casa 4 Punta La Casa 6

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply