Papa Françesku

Vatikani thotë se Papa Françesku synon të forcojë lidhjet me udhëheqësit muslimanë gjatë një vizite tre-ditore në Turqi që filloi të premten. Papa Françesku ka bërë thirrje për dialog ndërfetar, duke thënë se ai mund të ndihmojë fundin e fundamentalizmit dhe të terrorit.

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply