Sepp Blatter

Presidenti i FIFA-s Sepp Blatter u zgjodh për një mandat të pestë në post, pasi procesi kaloi në balotazh mes tij dhe sfiduesit të tij Princit Ali bin al-Husein të Jordanisë. Votimi u zhvillua, në një atmosferë të dominuar nga skandali i korrupsiot që ka tronditur botën e futbollit.

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply