Femrat këtë patjetër duhet ta provojnë!

Nëse dëshironi që vërtet të përjetoni kënaqësinë e seksit, mos lini anash përvojën vetëm për shkak që ju vjen turp të tregoni për atë që fantazoni apo ju duket që nuk keni kohë për të praktikuar.

Mos lejoni që seksi të kalojë në rutinë, por merruni me mendimet tuaja “të ndyta” dhe lozni me imagjinatën. Bëjeni këtë për veten, mirëpo edhe partneri me siguri do t’ju jetë shumë falënderues.

Vishni rroba seksi dhe mos i hiqni gjatë seksit

Bartja e sutjenave të tejdukshme, seksuale dhe me dantella apo mini brekë joshëse gjatë seksit partnerit i përçojnë porosi të qartë: të dëshiroj këtu dhe tani nuk mund të pres. A ekziston afrodiziak më i fuqishëm sesa kjo?

seks keshilla2

Në krevat merrni lodrat

Vibratorët nuk janë vetëm për solo seks. Për eksitim plotësues dhe përvojë të re, përdoreni gjatë seksit dhe kënaquni me diçka krejtësisht të re.

Bëni dashuri në ambient të hapur

Frika që do t’ju kapin në vepër mund të jetë gjithsesi eksituese, ndërkaq ajri i freskët dhe natyra do të zgjojnë tek ju ndjenjën kafshërore.

Mos e ngarkoni veten me orgazmën

cifti xhinse1

Në shumicën e rasteve femra nuk arrin gjatë seksit të përjetojë orgazmën. Është fakt që rreth kësaj nuk duhet të brengoseni as të bëni shumë probleme. Seksi pa orgazëm, nëse relaksoheni dhe nuk mendoni, mund të jetë gjithsesi i mirë. Pastaj, partneri mund t’ju kënaqë në mënyra të tjera.

Lini dritat të ndezura

Thoni me vendosmëri “JO” territ dhe çarçafëve mbi kokë. Lërini dritat ndezur dhe kënaquni duke shikuar njëri-tjetrin. Do të befasoheni se sa mund të jetë eksitues shikimi i trupit lakuriq të partnerit.

Hidhuni në punë menjëherë në mëngjes

Bashkë  zgjoheni në të njëjtin krevat dhe pothuajse në të njëjtën kohë, e pra përse të mos e shfrytëzoni.

cifti shtrat2

Plotësoni fantazitë

Pa marrë parasysh për çka fantazoni, mos u turpëroni t’i tregoni partnerit. Zbuloni fantazitë tuaja, dhe pastaj hidhuni në atë pjesën e argëtimit ku fantazinë e praktikoni në vepër.

Provoni tingujt e rinj seksi

Provomi bisedat e vogla seksi në krevat ose vetes jepni plotësisht frymëmarrje, dhe lëshoni të gjithë tingujt e ndërlikuar, ngjashëm me shtrëngimet dhe psherëtimat. /NGJYRA.COM/

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply