Të famshmit që nuk kanë origjinë amerikane

Mendoni se i njihni mirë të famshmit tuaj të preferuar? Epo, disa nga ju do të mund të befasoheni kur të kuptoni origjinën e vërtetë të tyre.

Shumëkush e merr të mirëqenë diversitetin që ekziston brenda industrisë së argëtimit në SHBA – dhe atë falë shkrirjes së natyrshme të telenteve nga mbarë bota brenda kulturës dhe artit që krijohet në këtë vend.

Prandaj, ndoshta shumica e dijnë se aktori i famshëm Anthony Hopkins ka prejardhje britanike, apo se ylli i sotëm i muzikës Justin Bieber vjen nga Kanadaja. Megjithatë, do të mund të befasoheshit me disa të famshëm të tjerë – që mund të keni menduar se janë amerikanë, por, që në fakt, kanë prejardhje nga shtetet tjera.

Të shohim se kush janë ata:

1. Charlize Theron

Charlize Theron

Menduat se Charlize është një bukuroshe tipike amerikane – do t’ju zhgenjejmë. Ajo ka lindur në Benoni të Afrikës së Jugut.

2. Martin Lawrence

Martin Lawrence

Ndoshta ju duket fakt i çuditshëm, por Martin ka lindur në Frankfurt të Gjermanisë.

3. Jim Carrey

Press Conference for Dumb And Dumber To

Keni menduar se personaliteti i këtij komiku është kryekëput amerikan? Jo, ai vjen nga Newmarket, Ontario, Kanadë.

4. Pamela Anderson

Pamela Anderson

Edhe një kanadeze. Seks-bomba Pamela ka lindur në Ladysmith, në British Columbia të Kanadasë.

5. Mila Kunis

Mila Kunis

Aktorja seksipile, Mila shkoi për të jetuar përtej oqeanit nga qyteti Chernivtsi i Ukrainës.

6. Nicki Minaj

Nicki Minaj

Keni menduar se Nicki vjen nga Xhamajka? Jo, ajo ka lindur në Saint James, në Trinidad dhe Tobago.

7. Keanu Reeves

epa04367538 (FILE) The file picture dated 17 January 2014 shows US actor/cast member Keanu Reeves as he attends a photocall for '47 Ronin' in Munich, Germany. Keanu Reeves will turn 50 on 02 September 2014.  EPA/TOBIAS HASE ORG XMIT: MUN701

Ndoshta keni menduar se Keanu është lindur në Havai? Jo, jo – ai u lind në Bejrut, në Liban.

8. Natalie Portman

DPRES(200x270)SkinForever_DE03009__

Po, Natalie është hebreje – madje dhe ka lindur në Jerusalem, në Izrael.

9. Bruce Willis

Bruce Willis

Bruce ka lindur në Idar-Oberstein, në Gjermaninë Perëndimore. Megjithatë, ky fakt nuk e bën më pak amerikan yllin e filmave “ Die Hard”, apo jo? /NGJYRA.COM/

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply