Vila Bianca, vendi prej nga shihet puqja e dy deteve

“Villa Bianca” është një vilë mahnitëse turistike që shtrihet në kodrat e Santa Maria di Leuca, në Apulia të Italisë. Kjo vilë është e rrethuar me bimë të llojllojshme në njërën anë, ndërsa ka vizura magjepsëse drejt deteve, në anën tjetër.

Qëndrimi ditor i hapur bën lidhjen e drejtpërdrejtë mes ambientit të brendshëm dhe atij të jashtëm, ndërsa nga terraca vërehet bashkimi spektakolar i detit Adriatik me atë Jon.

Villa-Bianca-11

Zona intime e vilës përbëhet nga një pishinë e madhe e hapur, xhakuzi, bari, si dhe oxhaku për pica.

Ngjyrat natyrale në kombinim me muret e bardha qëndrojnë në kontrast të fortë me rrethinën e kësaj vile, ndërsa pushuesit i japin një ndjenjë qetësie dhe relaksi, ku pushimi padyshim se do të jetë i paharrueshëm. /NGJYRA.COM/

Villa-Bianca-2 Villa-Bianca-10 Villa-Bianca-9 Villa-Bianca-8 Villa-Bianca-7 Villa-Bianca-13 Villa-Bianca-4 Villa-Bianca-1 Villa-Bianca-6 Villa-Bianca-5

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply