20 vende të magjishme evropiane – a keni dëgjuar për to?

Veçmas destinacioneve të popullarizuara turistike, në botë ekzistojnë shumë vende të bukura por me pak të njohura për turistët. Vende të tilla përrallore ekzistojnë edhe në Evropë, që të magjepsin me pamjen e tyre.

Andaj, nëse jeni të interesuar të përjetoni një pushim ndryshe, dhe të vizitoni ndonjëren prej këtyre bukurive të rralla, Bright Side ka përzgjedhur për ju 20 destinacione – qytete, qyteza dhe fshatra – të papërsëritshme në Evropë.

Prandaj, të dashur turistë – bëni valixhet gati dhe vizitoni ndonjë prej këtyre destinacioneve, sepse, veçantia e tyre do t’ua rrembejë zemrën dhe mendjen. /NGJYRA.COM/

Ceský Krumlov, Republika Çeke

evropa magjep 000001

Colmar, Francë

evropa magjep 000002

Marsaxlokk, Maltë

evropa magjep 000003

Hallstatt, Austri

evropa magjep 000004

Bled, Slloveni

evropa magjep 000005

Bibury, Angli

evropa magjep 000006

Albarracín, Spanjë

evropa magjep 000007

Pucisca, Kroaci

evropa magjep 000008

Annecy, Francë

evropa magjep 000009

Manarola, Itali

evropa magjep 000010

Ittoqqortoormiit, Grenlandë

evropa magjep 000011

Reine, Norvegji

evropa magjep 000012

Odense, Danimarkë

evropa magjep 000013

Freiburg im Breisgau, Gjermani

evropa magjep 000014

Göreme, Turqi

evropa magjep 000015

Ghent, Belgjikë

evropa magjep 000016

Toruń, Poloni

evropa magjep 000017

Rothenburg ob der Tauber, Gjermani

evropa magjep 000018

Arosa, Zvicër

evropa magjep 000019

Bergen, Norvegji

evropa magjep 000020

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply