29 mrekullitë e pabesueshme nënujore

Ju mund të jeni një entuziast zhytjeje ose, ndoshta vetëm një pushues kurioz i gatshëm të ketë një darkë të mirë nën ujë apo, ndoshta do të donit të bëni një shëtitje romantike në plazh dhe ta admironi shkëlqimin e ujit?

Këto janë vetëm disa prej mrekullive të shumta të oqeaneve, deteve dhe liqeneve, të cilat  fshehin edhe shumë mrekulli tjera, ku shumë prej tyre janë ende të pazbuluara.

Hidhni një sy këtyre 29 vendeve të mahnitshme, që lehtë do të mund t’ua mbushin mendjen  të ndiqni ndonjë kurs zhytjeje. /NGJYRA.COM/

29. Qarqet Blowfish, Japoni

nenujore bota 29

28. Korali i madh, Low Tide, Australi

nenujore bota 28

27. Akuariumi Monterey, Kaliforni, SHBA

nenujore bota 27

26. Qyteti i lashtë egjiptian Heracleion

nenujore bota 26

25. Tajlandë

nenujore bota 25

24. Havai

nenujore bota 24

23. Zhytja me peshkaqenë, Bahame

nenujore bota 23

22. Planktonet lumineshente, Ishulli Vaadhoo, Maldive

nenujore bota 22

21. Shkëmbinjtë nënujorë, Deti i Kuq, Egjipt

nenujore bota 21

20. Porti Shën Johns, Afrikë e Jugut

nenujore bota 20

19. Vendpushimi turistik Manta, Arkipelagu i Zanzibarit

nenujore bota19

18. Muzeu nënujor Kankun, Meksikë

nenujore bota 18

17. Liqeni i Meduzës, Ishulli Eil Malk, Palau

nenujore bota 17

16. Rrënojat nënujore më Bahame

nenujore bota 16

15. Liqeni i Kaltër, Ishulli Jugor, Zelandë e Re

nenujore bota 15

14. Palma Atlantida, Emiratet e Bashkuara Arabe

nenujore bota 14

13. Fernando De Noronha, Brazil

nenujore bota 13

12. Ishujt e Kanalit, Kanali Anglez

nenujore bota 12

11. Bunari i Jakobit, Teksas, SHBA

nenujore bota 11

10. Planktonet lumineshente, Gjiri Jervis, Australi

nenujore bota 10

9. McMurdo Sound, Antarktik

nenujore bota 9

8. Bregu i Egër, Afrikë e Jugut

nenujore bota 8

7. Vrima e Madhe e Kaltër, Belize

nenujore bota 7

6. Shpella e zhytjes, Meksikë

nenujore bota 6

5. Shpella Orda, Malet Urale, Rusi

nenujore bota 5

4. Barriera e madhe, Queensland, Australi

nenujore bota 4

3. Restoranti Ithaa, Elif Dhaal Atoll, Maldive

nenujore bota 3

2. Shi Cheng, Qarku Chun’an, Zhejiang, Kinë

nenujore bota 2

1. Ujëvara nënujore, Mauritani

nenujore bota 1

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply