Destinacionet më të popullarizuara për të festuar Vitin e Ri

A keni vendosur se ku do të prisni ndërrimin e moteve. Nëse keni në plan të udhëtoni për festat e fundvitit, atëherë ueb-faqja e famshme e turizmit, Kayak.com, është përpjekur t’ju ndihmojë me një top-listë të vendeve më të kërkuara.

Duke i analizuar trendet e rezervimeve, bëhet e ditur se, këtë vit, destinacioni më i popullarizuar për të pritur Vitin e Ri 2016 është Dubai, në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Për dallim nga viti i kaluar, bëhet e ditur se – rezervimet për të festuar ndërrimin e moteve në këtë mega-qytet është rritur për 70% – ndërsa, një prej arsyeve thuhet të jetë, lirimi i çmimit të biletave të aeroplanit.

Është interesant fakti se, këtë vit, në këtë listë nuk gjenden dy qytete përherë të kërkuara për të festuar natën më të çmendur të vitit – New Yorku dhe Parisi. /NGJYRA.COM/

Ja destinacionet më të popullarizuara:

Dubai, EBA

dubai viti i ri ballina

Kartagjena, Kolumbi

viti i ri pritja  Kartagjena 002

Barcelonë, Spanjë

viti i ri pritja  barcelona 003

Reikjavik, Islandë

viti i ri pritja  Reikjavik 004

Tokio, Japoni

viti i ri pritja tokio 005

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply