Ja si duken martesat përrallore…

Martesave tradicionale duket se po u vjen fundi. Çdo ditë e më shumë, njerëzit kërkojnë diçka ndryshe – sidomos ndryshe e dëshirojnë ditën më të veçantë të jetës – martesën.

Në kohën e fundit, një martesë ndryshe nënkupton një ceremoni jo shumë luksoze, por në një vend të largët, të pazakonshëm, dhe ekzotik.

“Junebug Weddings” çdo vit organizon garën e fotografive të martesave të tilla, ndërsa në adresë të kësaj kompanie arrijnë mijëra fotografi nga dhjetra shtete të botës.

Se si duken disa nga këto ceremoni dhe sa të mahnitshme janë ato, mund të shihni në fotogalerinë që ua sjellim në vijim. Kënaquni dhe ndajeni këtë galeri me të tjerët. /NGJYRA.COM/

1. Wanaka, Zelandë e Re

martesa ndryshe 00001

© Eric Ronald Photography

2. Bandung, Indonezi

martesa ndryshe 00002

© Hendra Lesmana of Cheese N Click Photography

3. Abu Dhabi, EBA

martesa ndryshe 00003

© Christophe Viseux

4. Laggo Maggiore, Itali

martesa ndryshe 00004

© Jakob Granqvist of Nordica Photography

5. Stuttgart, Gjermani

martesa ndryshe 00005

© Cole Roberts of Nordica Photography

6. Plazhi Mission, Australi

martesa ndryshe 00006

© Matthew Evans Photography

7. Hellnar, Islandë

martesa ndryshe 00007

© Shari Vallely of Shari + Mike Photographers

8. Bali, Indonezi

martesa ndryshe 00008

© Hendra Lesmana of Cheese N Click Photography

9. Kamchatka, Rusi

martesa ndryshe 00009

© Ekaterina Mukhina of Purlita

10. Liqenet Waterton, Kanada

martesa ndryshe 00010

© Darren Roberts Photography

11. Lake Wanaka, Zelandë e Re

martesa ndryshe 00011

© Kristy Ryan of Blush Wedding Photography

12. Gjiri Byron, Australi

martesa ndryshe 00012

© Dan O’Day

13. Snæfellsnes, Islandë

martesa ndryshe 00013

© Cole Roberts of Nordica Photography

14. Ubud, Bali

martesa ndryshe 00014

© Jonas Peterson

15. Wanaka, Zelandë e Re

martesa ndryshe 00015

© Jim Pollard of Jim Pollard Goes Click

16. Playa de la Catedrales, Spanjë

martesa ndryshe 00016

© Ed Peers

17. Himalaje, Nepal

martesa ndryshe 00017

© Charleton Churchill

18. Puglia, Itali

martesa ndryshe 00018

© Damon Pijlman of Studio Damon

19. Dubai, EBA

martesa ndryshe 00019

© Oscar Castro Photography

20. Sand Cay, Fixhi

martesa ndryshe 00020

© Ropate Kama of Kama Catch Me

21. Taipei, Tajvan

martesa ndryshe 00021

© Suhandy Wijaya of Cheese N Click Photography

22. Ten Anau, Zelandë e Re

martesa ndryshe 00022

© Jim Pollard of Jim Pollard Goes Click

 23. Ishulli Padar, Indonezi

martesa ndryshe 00023

© Komang Diktat of Diktat Photography

22. Guangzhou, Kinë

martesa ndryshe 00024

© Peter Lee of Plus One

25. Arizona, SHBA

martesa ndryshe025

© Jordan Voth

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply