Nikola Gruevski

Forcat e rendit janë përplasur me protestuesit para ndërtesës së qeverisë në Shkup. Disa protestues dhe policë kanë mbetur të lënduar.Është sulmuar edhe një gazetar. Për shpërndarjen e rreth dy mijë protestuesve policia ka përdorur gazin lotësjellës dhe topat e ujit.

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply