Shqipëria

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry dhe ministri i Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati firmosën këtë të hënë në Washington Marrëveshjen e Partneritetit Strategjik SHBA-Shqipëri. Kerry tha se Shqipëria është në rrugën e duhur për t’u anëtarësuar sa më shpejt në BE

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply