20 udhëtimet më të bukura që mund t’i përjetoni

Rrugët mahnitëse nëpër shkëmbinjë të rrëpirët apo që shtrihen buzë detit, hekurudhat që kalojnë male dhe gryka të mrekullueshme, autostradat futuristike – të gjithë këto ju çojnë në destinacionin tuaj final.

Por, nëse merrni ndonjë prej këtyre rrugëve – gjatë rrugëtimit – ju do të përjetoni udhëtimin më emocionues në jetën tuaj.

Shikoni disa nga rrugët më fantastike dhe më mbresëlënëse në botë. /NGJYRA.COM/

rrugetimi18

20. Bernina Express, Zvicër, Itali

rrugetimi17

19 Autostradat e Shangait, Shangai, Kinë

rrugetimi20

18. The Jacobite, Malësia Skoceze, Skoci

rrugetimi16

17. Serra Verde Express, Paraná, Brazil

rrugetimi15

16. Ura Bixby, Big Sur, Kaliforni, SHBA

rrugetimi14

15.  Hekurudha Maeklong, Samutsongkram, Tajlandë

rrugetimi19

14. Ura Sylvenstein, Bavari e Epërme, Gjermani

rrugetimi13

13. Malësori shkëmbor, Shkëmbinjtë kanadez, Kanada

rrugetimi12

12. Gryka Dades, Marok

rrugetimi11

11. Rruga e Trashëgimisë së Madhe Britanike, Britani e Madhe

rrugetimi10

10. Glacier Express, Zvicër

rrugetimi9

9. Hekurudha Rauma, Norvegji

rrugetimi8

8. Kalimi Long Tom, Sabie, Mpumalanga, Afrikë e Jugut

rrugetimi7

7. Parku Kombëtar Sequoia, Sierra Nevada, SHBA

rrugetimi6

6. Rruga e Oqeanit Atlantik, Norvegji

rrugetimi5

5. Ura Shtatë Milje, Floridë, SHBA

rrugetimi4

4. Udhëtimi bregut të liqenit, Çikago, SHBA

rrugetimi3

3. Nazca, Peru

rrugetimi2

2. Parku Kombëtar Torres del Paine, Patagonia, Kili

rrugetimi1

1. Qyteti Changwon, Kore e Jugut

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply