7 të famshmit që janë shkurorëzuar më së shumti herë

Të famshmit e Hollowoodit lehtë dashurohen dhe shpejt martohen, por një numër i madh i tyre duket se shpejt mërziten me jetën e tyre bashkëshortore dhe pas një kohe të shkurtër shkurorëzohen. Disa prej tyre janë penduar madje më shumë se katër herë. Të shohim në vijim se cilët janë ata/ato (lista ka të bëjë me të famshmit e gjallë).

7. Gary Oldman

I shkurorëzuar: 4 herë

shkurorezim7 Gary Oldman

Duket se shumë shpejt do të shuhen shpresat e Garyt sepse martesa me këngëtaren dhe aktoren angleze Alexandra Edenborough, e lidhur në vitin 2008, do të jetë e fundit për të.

6. Christie Brinkley

E shkurorëzuar: 4 herë

Sports Illustrated Swimsuit 50th Anniversary Pink Carpet Celebration

Problemi i Christiet ka të ngjarë të mos jetë gjetja e burrit për t’u martuar, por gjetja e burrit me të cilin do të mund të jetonte më gjatë.

5. Joan Collins

E shkurorëzuar: 4 herë

shkurorezim5 Joan Collins

Megjithëse jeta e saj romantike ka qenë mjaft dramatike, martesa e pestë e saj në vitin 2002 me Percy Gibson, që është 32 vjet më i ri se ajo, është duke zgjatur më shumë se katër të mëhershmet.

4. Liza Minelli

E shkurorëzuar: 4 herë

4th Annual amfAR Inspiration Gala

Fati duket se nuk ka qenë në anën e Lizës që nga martesa e saj e parë me Peter Allen, i cili doli të jetë gej.

3. Martin Scorsese

I shkurorëzuar: 4 herë

Director Martin Scorsese arrives at The Royal Premiere of his film Hugo at the Odeon Leicester Square cinema in London

Helen Schermerhorn Morris është gruaja e pestë me të cilën Martini u martua në vitin 1999.

2. Billy Bob Thornton

I shkurorëzuar: 5 herë

72nd Annual Golden Globe Awards - Press Room

Nga pesë martesat e dështuara të Billit më me bujë ishte ajo me aktoren e famshme Angelina Jolie.

1. Larry King

I shkurorëzuar: 6 herë

Larry King

Zyrtarisht 6 herë i shkurorzuar, ndërsa në fakt Larry ka qenë i martuar gjithsej tetë herë me shtatë gra të ndryshme. /NGJYRA.COM/

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply