Cristiano Ronaldo

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë për vitin 2014, duke u nderuar me çmimin ‘FIFA Topi i Artë’. Konkurrentë të Ronaldos (37.66% të votave) ishin portieri gjerman Manuel Neuer (15.72 %) dhe ylli i Barcelonës, Lionel Messi (15.76 %).

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply