FIFA

Kampionati Botëror i Futbollit në Katar, më 2022, duhet të mbahet në nëntor ose dhjetor, ka rekomanduar një task-forcë e FIFA-s – pasi zhvillimi i kampionatit në verë mund të rrezikojë shëndetin e lojtarëve dhe tifozëve, për shkak të temperaturave të larta.

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply