Të famshmet që mbështesin gjidhënien në publik

Ushqimi i fëmijëve në publik nga gjiri i nënës asnjëherë nuk ka qenë më i kritikuar se sot. Kritika madje ka edhe për vende jo edhe aq publike – ku pjesë të ndryshme të shoqërive nëpër botë po kërkojnë që kjo metodë e të ushqyerit të fëmijëve të ndalohet në publik.

Duke e parë këtë kërkesë në rritje, disa prej femrave të famshme, duke qenë gjithmonë nëpër media, kanë ndërmarrë fushata të ndryshme në përkrahje të nënave të reja që fëmijët e tyre i ushqejnë me gji në publik.

gjidhenie1

Femra të shumta, pjesë e botës së show-bizit, vazhdimisht postojnë fotografi nëpër rrjetet sociale duke ushqyer fëmijët e tyre me gji dhe, përmes kësaj mënyre, shfaqin përkrahjen e tyre për nënat e reja.

Madje disa prej tyre janë bërë edhe zë avokues i nënave të reja, ndërsa edhe disa revista dhe modele kanë shfaqur përkrahjen e tyre.

gjidhenie2

1. Beyonce

2. Olivia Wilde

3. Gwen Stefani

4. Jaime King

5. Kailyn Lowry

6. Julie Bowen

7. Doutzen Kroes

8. Alyssa Milano

9. Jenny Mollen

10. Gisele Bundchen

11. Miranda Kerr

12. Natalia Vodianova

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply