Tifozet më seksi të futbollit në vitin 2015

Magjia e futbollit ka rrëmbyer zemrat e njerëzve anëmbanë botës – madje, edhe të gjinisë së bukur. Miliona tifoze u shtohen çdo vit radhëve të dashamirëve të futbollit…

Megjithatë, “gojëkëqijtë” thotë se femrat e shikojnë futbollin për shkak të lojtarëve të pashëm dhe pasurisë që kanë ata, dhe jo për shkak të interesit që ato kanë për lojën.

Sido që të jetë, një gjë është e qartë – mu këto tifoze, respektivisht një numër i tyre, ku bëjnë pjesë dhe emrat e njohur të filmit, muzikës, modelimit, gazetarisë… e bëjnë këtë sport edhe më joshës.

Në vijim ju sjellim 10 tifoze më seksi dhe më të zjarrta të futbollit në vitin 2015 – qofshin ato tifoze të ekipeve apo dhe të kombëtareve. Se cilat janë ato, lexoni në vijim.

10. Edurne Garcia Almagro (Kombëtarja e Spanjës)

10 Edurne Garcia Almagro

Në vendin e dhjetë ndodhet Edurne. Ajo ka qenë e dashura e portierit të Manchester United, David De Gea, ndërkaq është tifoze e flaktë e Kombëtares së Spanjës.

9. Keeley Hazell (Kombëtarja e Anglisë)

9 Keeley Hazell

Në vendin e nëntë është e pozicionuar modelja, Keeley Hazell, një tifoze e zjarrtë e futbollit, e sidomos e Kombëtares së Anglisë.

8. Alena Seredova (Itali)

8 Alena Seredova

Vendi i tetë është i rezervuar për modelen, aktoren dhe bashkëshorten e portierit të Italisë, Gianluigi Buffon, Alena Seredova. Ajo ka pasion të madh futbollin, e sidomos ekipin e Juventusit.

7. Eva Longoria (Chivas – SHBA)

7 Eva Longoria

Në vendin e shtatë qendron fuqishëm aktorja e famshme, Eva Longoria, e cila është tifoze e njohur e ekipit Chivas, që deri në vitin e kaluar ka garuar në ligën profesioniste të futbollit në SHBA, MLS.

6. Sara Carbonero (Spanjë)

6 Sara Carbonero

Vendi i gjashtë ndërkaq, i takon komentatores dhe gazetares spanjolle, Sara Carbonero, e njohur dhe për lidhjen e saj me portierin legjendar spanjoll, Iker Casillas.

5. Hayley McQueen (Manchester United – Angli)

5 Hayley McQueen

Ju kujtohet ylli i Manchester United, Gordon McQueen? Hayley është jo vetëm e bija e tij por dhe një tifoze e njohur e futbollit, e cila punon në Sky Sports News. Ajo është tifoze e Manchester United, Skotlandës dhe Middlesborough.

4. Charlotte Jackson (Liverpool)

4 Charlotte Jackson

Në vendin e katërt pozicionohet po ashtu një gazetare e Sky Sports News, Charlotte Jackson,e cila njihet si tifoze e flaktë e ekipit të Liverpoolit.

3. Lucy Pinder (Southampton)

3 Lucy Pinder

Lucy Pinder është tifoze e zjarrtë e Premier Ligës angleze. Kjo modele glamuroze njihet si promotore e fanellave të ekipeve të futbollit dhe, si tifoze e madhe e Southamptonit.

2. Adriana Lima (Inter Milan)

lima lima 001111

Në vendin e dytë të kësaj top-liste ndodhet modelja e famshme dhe aktorja braziliane, Adriana Lima. Lima është mbështetëse e zjarrtë e ekipit të Milanit.

1. Shakira (Barcelona)

1 shakira

Në vendin e parë gjendet ikona e muzikës, Shakira. Këngëtarja e famshme është gruaja e mbrojtësit spanjoll dhe njëkohësisht të ekipit të Barcelonës, Gerard Pique. /NGJYRA.COM/

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply