Do të habiteni se kush prej VIP-ave janë biseksualë

Çdo 23 shtator shënohet Dita ndërkombëtare e biseksualëve. Organizata të ndryshme organizojnë ndeja në mbështetje të personave biseksualë për të ndihmuar në vetëdijesimin e publikut mbi këtë çështje.

Është interesant të përmendet fakti se, më 2013, Shtëpia e Bardhë pati mbajtur një tavolinë të rrumbullakët për të diskutuar çështjet e komunitetit biseksual dhe për të kremtuar ditën e tyre.

Ky komunitet shpeshherë është i diskriminuar sidomos në rastet kur nuk dinë se në cilën kategori bien ata: në atë mashkullore apo femërore.

Por, ngritja e vetëdijes mund të jetë një prej zgjidhjeve të këtij problemi. Në këtë aspekt, ne kemi përzgjedhur një listë me persona të famshëm që identifikohen si biseksualë.

Yje si Anna Paquin e “X-Men” kanë treguar haptas dhe kanë mbrojtur këtë komunitet. Të tjerët vetëm ka treguar përvojat e tyre por që ka ndihmuar në ndryshimin e perceptimit të këtij komuniteti në shoqëri.

Për të mos e zgjatur më tutje, ju sjellim listën e personave të famshëm që i përkasin komunitetit biseksual. /NGJYRA.COM/

1megan

1. Aktorja Megan Fox

 2Billie Joe Armstrong

2. Billie Joe Armstrong i “The Green Day”

 3Anna Paquin

3. Aktorja Anna Paquin

 4Azealia Banks

4. Reperja Azealia Banks

 5Bai Ling

5. Aktorja Bai Ling

 6David Bowie

6. Këngëtari David Bowie

 7Angelina Jolie

7. Aktorja Angelina Jolie

 8Drew Barrymore

8. Aktorja Drew Barrymore

 9Lady Gaga

9. Këngëtarja Lady Gaga

 10Fergie (1)

10. Këngëtarja Fergie

 11Amber Rose

11. Ish e dashura e Kanye West, Amber Rose

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply