Këngëtaret tona me këmbët më hot

I shohim çdo ditë, i duam, i adhurojmë, e madje edhe ndodh të dashurohemi në to. Por, a keni menduar pse ndodhë kjo gjë, dhe çfarë i bën këngëtaret tona kaq të dashura?

Padyshim se, një prej aseteve kryesore të tyre, përveç gjoksit e prapanicës – top-lista që ju kemi sjellë më herët në Ngjyra.com, http://ngjyra.com/10-gjokset-me-te-bukura-te-showbizit-shqiptar/ dhe http://ngjyra.com/top-9-prapanicat-shqiptare/ – janë edhe këmbët e tyre.

Kësaj radhe kemi vendosur të flasim për këto të fundit, pasi edhe kemi shumë mundësi të gjejmë se cila prej tyre ka këmbët më hot. Kjo për arsye se këngëtaret tona vazhdimisht i shohim pothuajse të zhveshura komplet në skenë, e në veçanti në klipet e tyre.

kembet0001

Një prej këngëtareve që njihet për këtë aset është padyshim Nora Istrefi, e cila është vlerësuar shumë herë nga fansat për këmbë të drejta e të formuara mirë. E si duket, edhe ajo është e vetëdijshme për këtë fakt, sa që nuk heziton t’i ekspozojë ato asnjëherë.

Një tjetër këngëtare që njihet për këtë veçori është edhe Genta Ismajli, e cila ka këmbë pothuajse të përsosura, kuptohet nga këndvështrimi i redaksisë Ngjyra.com.

Veç këtyre dyjave është edhe një këngëtare shtatshkurtër, mirëpo shumë e dashur për publikun – Elvana Gjata. Megjithëse ka shtat të shkurtër, këmbët i ka të mirëformuara.

Tutje në këtë top-listë e kemi edhe një tjetër këngëtare tonën që, megjithëse ka hyrë vonë në skenë, është vlerësuar shumë mirë nga publiku për këtë aset. Ajo është Luana Vjollca!

kembet919191

Por, nuk duhet harruar edhe Leonora Jakupi, e cila, megjithëse mundohet t’i rrijë larg syrit të publikut, kapet nganjëherë nga objektivi i aparatit dhe shihet se nuk i mungon kjo veçori aspak. Këmbë të gjata e të drejta.

Një tjetër këngëtare, e cila nuk është se dëshiron të jetë shumë imponuese në skenë, është edhe Kaltrina Selimi, e cila ka marrë kritika pozitive nga publike për shtatin e saj, e në veçanti për këmbët e gjata e të formuara mirë.

Dhe për fund e kemi lënë këngëtaren shkupjane, Altuna Sejdiun, e cila në shumë raste ka dëshmuar se është konkurrencë e fortë në këtë garë. /NGJYRA.COM/

7tuna

Tuna

5leonora (1)

Leonora

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply