Koreja e Veriut

Koreja e Veriut do të kalojë në zonë të re kohore. Aktualisht, ajo është në të njëjtën zonë si Koreja e Jugut dhe Japonia, porse nga 15 gushti akrepat e saj do të shkojnë prapa për 30 minuta. Agjencia shtetërore e lajmeve KCNA ka thënë se ky hap ka për qëllim çlirimin nga Japonia.

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply