VIP-at që vishen si adoleshentë për t’u dukur më të rinj!

Plakja është proces me të cilin ballafaqohet çdo njeri. Sado që kemi dëshirë të mbetemi të rinj – ky proces mund të ngadalësohet pak – por jo dhe të ndalet, madje as me intervenime estetike (kirurgjike), veshmbathje, stil flokësh etj.

Sidoqoftë, një pjesë e njerëzve vështirë pajtohet me këtë fakt, sidomos personat e famshëm…

Në vijim ju sjellim disa të famshëm që në evenimente të ndryshme janë përpjekur që me veshmbathje të duket sa më të rinj –  por, kjo përpjekje e tyre ekstreme është gjetur në thumb të kritikave nga stilistët e modës.

Të jesh yll botëror në të 40-at dhe të vishesh si një adoleshent, jo vetëm që nuk të bën të dukesh më i ri  – por, sipas stilistëve – të bën të dukesh qesharak.

Të shohim në vijim se cilët të famshëm kanë dështuar në përpjekjet e tyre dhe kanë gabuar kur nuk i kanë dëgjuar këshillat e stilistëve. /NGJYRA.COM/

10. Kris Jenner

vesh vip 10

9. Carly Rae Jepsen

vesh-vip-9

8. Ariana Grande

vesh-vip-8

7. Mariah Carey

vesh-vip-7

6. Madonna

vesh-vip-6

5. Janice Dickinson

vesh vip 5

4. Nicki Minaj

vesh-vip-4

3. Coco Austin

vesh-vip-3

2. Jennifer Lopez

vesh-vip-2

1. Snoop Dogg

vesh-vip-1

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply