Bukuritë e mahnitshme natyrore të Indisë

India është një vend jo shumë pozitiv në mendjen e njerëzve anëmbanë botës, mirëpo mrekullitë natyrore të këtij vendi vërtetë mund të ndryshojnë perceptimin negativ ndaj kësaj pjese të botës.

Në fakt, India është një prej vendeve më mistike dhe me të bukura që ekzistojnë në planetin tonë.

India shpesh quhet vendi i befasive – një vend përplot trashëgimi kulturore, arkitektonike, me llojllojshmëri të etniteteve, ushqim të jashtëzakonshëm… por, mbi të gjitha, natyra e këtij vendi është e papërsëritshme dhe unikate.

Andaj, në vijim ju sjellim 20 mrekulli natyrore të Indisë, që e bëjnë atë të parezistueshme. Kënaquni me këto pamje në vijim. /NGJYRA.COM/

1. Peizazhi nga rruga në Meghalaya

india bukuria 0001

2. Përroi në Himalaje

india bukuria 0002

3. Liqeni Ayyankere, India Jugore

india bukuria 0003

4. Lugina Sharavathi

india bukuria 0004

5. Xhunglat në afërsi të kufirit Indi-Banglladesh

india bukuria 0005

6. Maja e tretë më e lartë në botë, Kanchenjunga

india bukuria 0006

7. Lugina Pin

india bukuria 0007

8. Rrafshnaltat e kripës, ‘Rann of Kutch’

india bukuria 0008

9. Ujëvara Nohkalikai, Indi

india bukuria 0009

10. Kullosat rrokullisëse, Parku Kombëtar Kudremukh

india bukuria 0010

11. Liqeni i ngrirë Pangong në Himalaje

india bukuria 0011

12. Ishujt Andaman dhe Nicobar

india bukuria 0012

13. Fushat e mustadës në Ladakh

india bukuria 0013

14. Madhya Pradesh

india bukuria 0014

15. Ujëvarat Jog, Sagara Tuluk

india bukuria 0015

16. Matheran, Maharashtra

india bukuria 0016

17. Gryka Gandikota, Andhra Pradesh

india bukuria 0017

18. Fushat e çajit, Kodrat Tamil Nadu

india bukuria 0018

19 Shteti Mizoram, India Lindore

india bukuria 0019

20. Ishujt Andaman 

india bukuria 0020

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply