Alejandro G. Inarritu

Komedia e zezë e regjisorit meksikan, Alejandro G. Inarritu, ”Birdman”, ka fituar katër çmime Oskar, përfshirë këtu edhe atë për filmin më të mirë dhe regjinë më të mirë të filmit.

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply