Petro Poroshenko

Presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko, ka thënë se vendi i tij është i gatshëm që të përfshihet në ‘luftë të plotë’, pas parasysh që konflikti mes forcave ukrainase dhe separatistëve pro-rusë po vazhdon, përreth vendeve të kontrolluara nga rebelët.

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *