Jeta e Hillary Clinton në 20 foto

[break] [break_title] 1965| Adoleshente [/break_title]

HILLARY HS YEARBOOK

Nga Zonja e Parë në senatore kandidate për postin e presidentës të SHBA-ve, Hillary Clinton vazhdon të tërheqë vëmendjen e publikut dhe të mediave. Revista prestigjioze Time ka sjellë në kujtim karrierën e zonjës Clinton ndër vite përmes një fotogalerie…

Hillary Rodham, në vitin 1965, pozon për portretin e shkollës në Park Ridge East High School, në  Illinois.

[/break] [break] [break_title] 1972|Studente e Shkollës së Drejtësisë [/break_title]

hillary-clinton-2

Bill Clinton dhe Hillary Rodham pozojnë në Shkollën e Drejtësisë në Yale, në vitin 1972. Ata u martuan në vitin 1975.

[/break] [break] [break_title] 1980|Nënë [/break_title]

CLINTON FAMILY

Clinton pozon me bashkëshortin e saj, Bill, guvernator me mandat të parë, bashkë me të bijen e tyre 1-javëshe, Chelsea, më 5 mars 1980.

[/break] [break] [break_title] 1982|Shoqëruese në fushatë [/break_title]

CLINTON GOVERNOR

Hillary feston fitoren e bashkëshortit të saj në garën preliminare të demokratëve në Rock, Ark. më 8 qershor 1982.

[/break] [break] [break_title] 1985|Zonja e Parë e Arkansasit [/break_title]

Clinton

Hillary në festën inauguruese të saj, në vitin 1985.

[/break] [break] [break_title] 1991|Gruaja nga politika[/break_title]

CLINTON FAMILY

Hillary feston inaugurimin e bashkëshortit të saj në Little Rock, më 20 shtator 1991.

[/break] [break] [break_title] 1992|Dinjiteti [/break_title]

HIllary Rodham Clinton

Hillary nderohet me diplomën e drejtësisë në Kolegjin Hendrix, në Conway, Ark., më 30 maj 1992.

[/break] [break] [break_title] 1992|Promotore në fushatë [/break_title]

AP A NY USA CLINTON 2008 FRIENDS OF BILL

Hillary mban fjalim gjatë një fushate të bashkëshortit të saj Bill për zgjedhjet presidenciale, në Buffalo, N.Y., më 4 prill 1992.

[/break] [break] [break_title] 1993|Zonja e Parë [/break_title]

Clinton Inaugural Ball 1993

Hillary merr pjesë në inaugurimin e bashkëshortit të saj në postin e presidentit të SHBA-ve, në Washington Convention Center, më 20 janar 1993.

[/break] [break] [break_title] 1997|Zonja e Parë, për herë të dytë [/break_title]

Hillary Clinton Archive

Hillary merr pjesë në ceremoninë e betimit solemn të bashkëshortit të saj në postin e presidentit të SHBA-ve, më 20 janar 1997.

[/break] [break] [break_title] 2006|Senatore e New York-ut [/break_title]

USA - Politics - "Checklist For Change" - Hillary Clinton

Hillary flet në një konferencë për media bashkë me senatoret demokrate, në Washington, më 21 qershor 2006.

[/break] [break] [break_title] 2007|Anëtare e Komitetit [/break_title]

USA - Politics - Lt. General David Petraeus Confirmation Hearing - Senator Clinton

Hillary merr pjesë në senacën dëgjimore, dëshminë e gjeneralit David Petraeus, para Komitetit të Forcave të Armatosura të Senatit amerikan, më 23 janar 2007, në Capital Hill, Washington.

[/break] [break] [break_title] 2007|Kandidate [/break_title]

USA - 2008 Elections - Senator Clinton and Husband Bill Clinton

Hillary mban një fushatë në Portsmouth, N.H., si kandidate në garën preliminare të demokratëve për zgjedhjet presidenciale, më 2 shtator 2007.

[/break] [break] [break_title] 2008|Sërish në fushatë [/break_title]

USA - 2008 Elections - Iowa - Senator Clinton Campaigns

Hillary mban fjalim në Cedar Rapids, Iowa, më 2 janar 2008.

[/break] [break] [break_title] 2009|Sekretare e Shtetit [/break_title]

USA - Politics - President Obama Addresses Congress

Clinton përqafohet me presidentin Obama në seancën e përbashkët të Kongresit amerikan, në Washington, më 4 shkurt 2009.

[/break] [break] [break_title] 2009|Në mesin e ushtarakëve [/break_title]

USA - Politics - Senate Hearings on Afghanistan

Hillary merr pjesë në takimin e përbashkët  të drejtuesve ushtarak, bashkë me admralin Michael Mullen dhe Sekretarin e Mbrojtjes Robert Gates, në prag të takimit të Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë të Senatit, më 3 dhjetor 2009.

[/break] [break] [break_title] 2013|Dëshmitare në Senat [/break_title]

Hillary Rodham Clinton

Hillary dëshmon para Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë të Senatit, pas sulmeve vdekjeprurëse ndaj misionit amerikan në Benghazi, Libi, më 23 janar 2013.

[/break] [break] [break_title] 2014|Në rolin e autores [/break_title]

Hillary Clinton Attends Book Signing at Costo in Virginia

Hillary nënshkruan kopjet e librit të saj “Hard Choices”, në Costco të Arlingtonit, Va., më 14 qershor 2014.

[/break] [break] [break_title] 2014|Gjyshe [/break_title]

ADDITION Chelsea Clinton

Clinton mban në duart mbesën e saj, Charlotte Clinton Mezvinsky, në Spitalin Lenox Hill, në New York, më 27 shtator 2014.

[/break] [break] [break_title] 2014|Njëherë kandidate sërish kandidate [/break_title]

USA - Hillary Clinton speaks at Iowa Senator Tom Harken'a annual Steak Fry

Clinton mban fjalim në ceremoninë e senatorit Tom Harkin, në Indianola, Iowa, më 14 shtator 2014./NGJYRA.COM/

[/break]

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply