Martesat më sekrete të të famshmëve

Keni lexuar, parë dhe dëgjuar për dasmat milionëshe që organizojnë të famshmit e Hollywoodit – ku defilojnë VIP-at, makinat e shtrenjta dhe përgjithësisht, luksi i paparë. Megjithatë, prisni pak, nuk është gjithherë kështu. Ekziston edhe ana tjetër e medaljes.

Disa të famshëm kanë shpenzuar vetëm disa dhjeta dollarë për dasmën e tyre, disa të tjerë e kanë mbajtur sekret atë për muaj të tërë… disa të tjerë ndërkaq, nuk i kanë ftuar as prindërit e tyre. E mos të flasim për një dasëm me katër të ftuar, ku dy prej tyre ishin fëmijët e çiftit të famshëm që po martohej.

Angelina Jolie & Brad Pitt

martesa sekrete AB1

Martesa për këtë çift të famshëm ishte gjë e zakonshme sikur kur blinin shtëpi. Ata u martuan pa bujë, në një kështjellë në Paris, në vitin 2014.

Kristen Bell & Dax Shepard

martesa sekrete KD2

Martesa e këtij çifti, sipas miqve të tyre, ishte më e keqja në botën e të famshmëve. Ata gatuan një torte për t’i thënë po njëri-tjetrit – ndërsa shpenzimi total i martesës ishte 142 dollarë.

Kate Bosworth & Michael Polish

martesa sekrete KM3

Ky çift u martua në malet e Montanës – ndërsa të ftuarit e tyre përjetuan alpinizmin, kalërimin dhe zanatin e shigjetarisë.

Blake Lively & Ryan Reynolds

martesa sekrete BR4

Martesa e këtij çifti u bë publike tre muaj pasi që kishte ndodhur, vetëm atëherë kur u shfaqën fotografitë e para nga festa e vogël private.

Natalie Portman & Benjamin Millepied

martesa sekrete NB5

Portman dhe Millepied u martuan në një festë krejtësisht private me vetëm disa miq të ngushtë të ftuar.

Rachel Weisz & Daniel Craig

martesa sekrete RD6

Mund ta merrni me mend se në ceremoninë e tyre martesore ishin të ftuar vetëm katër persona – dy prej të cilëve ishin fëmijët e tyre.

Javier Bardem & Penelope Cruz

martesa sekrete JP7

Ky çift u martua në një shtëpi të mikut të tyre në Bahame, martesë të cilën e mbajtën sekret plot një muaj.

Harrison Ford & Calista Flockhart

martesa sekrete HC8

Ylli i filmave të Indiana Jones nuk e njeh pleqërinë. Ai u martua për herë të tretë në moshën 67-vjeçare me Calistan, në New Mexico, ku ishte duke xhiruar një film.

Beyonce & Jay-Z

martesa sekrete BJ9

Martesa e tyre konsiderohet si një prej sekreteve më të famshme. Për të nuk është ditur për muaj të tërë, ndërsa video-materiali i martesës doli në shesh tek pas 6 vjetësh.

Ben Affleck & Jennifer Garner

martesa sekrete BJ10

Përderisa flitej për një martesë me J.Lo që do të kushtonte 2 milionë dollarë, martesa tjetër e Benit kushtoi fare pak – me ca miq të ftuar, ku nuk morën pjesë as prindërit e çiftit.

Gisele Bundchen & Tom Brady

martesa sekrete GT11

Ky çift kishte organizuar një martesë aq diskrete sa që të ftuarit nuk e dinin nëse ishin nisur drejt një ceremonie festive apo për të marrë pjesë në një meshë pagëzuese. /NGJYRA.COM/

Artikuj që mund t\'iu interesojnë

Leave a Reply